Jak zacząć budżet w środku miesiąca?

Zmodyfikowano dnia Sun, 13 Aug 2023 o 05:55 PM

Rozpoczęcie budżetu domowego w połowie miesiąca nie jest niczym trudnym. Z tego artykułu dowiesz się jak to zrobić. 


SPIS TREŚCI


Wprowadzenie swoich środków


W EasyBudget zawsze dysponujemy pieniędzmi, które obecnie posiadamy. Gdy rozpoczynasz swój budżet, aplikacja poprosi Cię o wprowadzenie Twoich rachunków bankowych wraz z ilością znajdujących się tam pieniędzy. 


Z tego też powodu, nie ma znaczenia kiedy zaczniesz używać EasyBudget do prowadzenia budżetu. Po prostu przypisz wszystkie pieniądze, które obecnie posiadasz do poszczególnych kategorii, biorąc pod uwagę, ile dni zostało jeszcze do końca miesiąca. 


Przykładowo, jeśli miesięcznie na jedzenie wydajesz 1600 zł to jeśli zaczniesz budżetowanie miesiąca w połowie, przypisz na ten cel jedynie 800 zł. Nie przejmuj się jeżeli nie wiesz dokładnie, ile pieniędzy jeszcze będziesz potrzebować. Po prostu zacznij z jakimś planem i później ewentualnie go dostosuj.


Wcześniejsze transakcje


Dla osób początkujących nie polecamy wprowadzać przeszłych transakcji. Może to spowodować problemy w interpretacji danych jeśli nie jesteśmy jeszcze wprawieni. Po prostu zacznij wprowadzać transakcje od dnia stworzenia swojego pierwszego budżetu w EasyBudget i nie przejmuj się wydatkami, które zostały poniesione wcześniej.


Cele w EasyBudget


Cele w EasyBudget są naprawdę ważnym elementem Twojego budżetu. Natomiast w przypadku zaczynania w połowie miesiąca zalecamy, aby je ustawić dopiero w kolejnym miesiącu. Dzięki temu łatwiej oswoisz się z nowym narzędziem i unikniesz niepotrzebnej komplikacji na samym początku. Cele są bardzo ważne, ale ustalane są na cały miesiąc dlatego jeśli zaczynasz budżet w środku miesiąca, najlepiej poczekaj z nimi na nowym miesiąc :)

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł