4. Jak "Do przypisania" jest obliczane?

Zmodyfikowano dnia Tue, 22 Nov 2022 o 11:30 AM

Na górze ekranu w EasyBudget znajduje się informacja, ile pieniędzy jest dostępnych "Do przypisania". Jest to jedna z kluczowych rzeczy, które pomoże Ci, prowadzić budżet domowy.  Z tego artykułu dowiesz się, jak ta wartość jest obliczana. 


SPIS TREŚCI

Pieniądze w budżecie domowym

Jak jest obliczana wartość "Do przypisania?"


Pieniądze w budżecie domowymPieniądze dostępne w budżecie domowym są sumą wszystkich Twoich pieniędzy z rachunków bankowych wprowadzonych do EasyBudget. Jest to pula pieniędzy, którą możesz przypisać do kategorii - ustalić ich przeznaczenie. 


Jak jest obliczana wartość "Do przypisania?"


Podczas pierwszego użycia EasyBudget ilość pieniędzy zgromadzonych na kontach będzie równa ilości pieniędzy "Do przypisania" ponieważ, żadna kwota z tych pieniędzy nie została jeszcze przypisana do żadnej z kategorii. 


Przypisanie pieniędzy do kategorii to nic innego jak plan przeznaczenia części z Twoich pieniędzy z rachunków bankowych na konkretny cel np. zakupy spożywcze. Nie jest to jeszcze wydanie pieniędzy! Jest to jedynie plan przeznaczenia takiej kwoty.


Gdy zaczniesz przypisywać pieniądze do kolejnych kategorii, zauważysz, że kwota "Do przypisania" pomniejsza się o tą wartość. 
"Do przypisania" zawsze pokazuje ilość pieniędzy, która nie została jeszcze przypisana - ilość pieniędzy, której nie zostało zaplanowane jeszcze przeznaczenie. Wartości powiększające "Do przypisania":


+ Pieniądze z poprzedniego miesiąca: Domyślnie pieniądze, które zostały przypisane do kategorii, ale nie zostały wykorzystane w ciągu miesiąca, przechodzą na kolejny miesiąc. Czyli pieniądze, które nie zostały wykorzystane w poprzednim miesiącu, mogą zostać przypisane ponownie. Inaczej jest w przypadku kategorii z celami typu: "Budowanie oszczędności", "Potrzebuję przeznaczyć do daty", które przechodzą z miesiąca na miesiąc. Więcej o celach możesz przeczytać tutaj.


+ Wpływy na rachunki bankowe w tym miesiącu: Pieniądze, które wpływają na Twoje konta w danym miesiącu, powiększają Twoją pulę pieniędzy do przypisania. Nowe środki powinny zostać przypisane. 


Wartości pomniejszające "Do przypisania":


- Przypisane pieniądze w tym miesiącu: Jest to ilość pieniędzy, które zostały przypisane do kategorii w danym miesiącu. 


Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł