Dlaczego nie mogę usunąć celu?

Zmodyfikowano dnia Thu, 19 Oct 2023 o 02:03 PM

Stworzyłeś cel do kategorii i nie możesz go teraz zmienić / usunąć? Wszystko jest w porządku. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego tak się dzieje i z czego to wynika. 


Cele - przypomnienie


Za nim przejdziesz dalej, upewnij się, że dobrze rozumiesz cele w EasyBudget i jak one wpływają na kategorie.

Informacje o celach znajdziesz tutaj.

Informacje o tym, jak działa przechodzenie pieniędzy między miesiącami, znajdziesz tutaj.


Dlaczego nie mogę usunąć celu?


Jeżeli przeczytałeś artykuły powyżej, to już wiesz, że cele mogą wpływać na to jak pieniądze przechodzą z danej kategorii między miesiącami.  Na tej podstawie liczona jest wartość "Do Przypisania" oraz dostępne pieniądze w danej kategorii.


Jeżeli do kategorii z celem "Potrzebuję przeznaczyć - Do daty" lub "Budowanie oszczędności" zostały przypisane jakiekolwiek pieniądze w którymś z miesięcy, wpływa to bezpośrednio na liczenie pieniędzy w kolejnych miesiącach. Usunięcie takiego celu spowodowałoby "rozjechanie" się całego budżetu. 


Co z tym zrobić?


Jeżeli kategoria nadal jest Ci potrzebna i jej zastosowanie jest cały czas takie samo, to możesz jej nadal używać. Edycja kwoty celu oraz daty nadal jest dostępna i nie wpłynie negatywnie na historię Twojego budżetu. Jedyne czego nie możesz zrobić to zmienić typ / usunąć cel. 


Jeżeli natomiast kategoria straciła swoje przeznaczenie i/lub potrzebny jest w niej cel innego typu, najlepiej jest ukryć taką kategorię, a następnie stworzyć kolejną i w niej ustawić nowy typ celu.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł